خانه / اطلاعات سفر / بهترین زمان برای سفر به قبرس شمالی
بهترین زمان برای سفر به قبرس شمالی

بهترین زمان برای سفر به قبرس شمالی

قبرس شمالی، ثالث آبخست كاپیتان دریای مدیترانه قلمداد می‌شود که بخش شمالی آن به شکل گیتار می باشد. ساکنین قبرس شمالی به زبان ترکی قبرسی که یکی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی است تكلم می‌کنند. حتماً اكثر دد دیو به اصطلاح انگلیسی مانوس هستند و مشکلی در اثبات دلبستگی نیستی نخواهد داشت. دارالملك این کشور نیکوسیا ، تقریبا درمرکزجزیره نو و قدیم اتفاق شده است وبزرگترین شهرآن به شمارمی آید. تنها پول قبرس شمالی همچنین لیر ترک است و طلاكاری كس آن ارتدکس یونانی ومسلمان می باشند. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر به بهترین زمان برای سفر به قبرس بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بهترین زمان برای سفر به قبرس شمالی

شهرت قبرس دردنیا ، بخاطر آب و هوای صبور آن است. هم تاریخ پر از طراوت، و سواحلی طولانی، این جزیره را به اقامتگاهی كم قیمت برای گردشگرانی که به عقب آرامش، ورزش‌های آبی، و کشف ناشناخته‌ها هستند تبدل کرده‌است. ۳۲۰ روز از سال آفتابی است وبرنامه هایی از قسم شنا ، تكرار های آبی ،حمام هور و ماهتاب ، دوچرخه سواری، پیاده روی و.. خلل ناپذیر است. فصل شنا از اواخر ماه آوریل تا آغاز نوامبراست.ژوییه وآگوست درتابستان گرم ترین ماه های سال هستند. آب‌های آبی شفاف، سرزمین‌های بکر، و ساحل ها آرام، مهم‌ترین ویژگی‌های تور قبرس شمالی قلمداد می‌شوند. قبرس در فصل مشترک سه قاره‌ی اروپا، آسیا و آفریقا قرار گرفته‌ است.

آب‌ وهوا

آب‌ وهوای قبرس شمالی مدیترانه‌ای و نیمه‌خشک است : تابستان‌های گرم و داغ و زمستان‌های بی حركت از ویژگی‌های جوی این کشورند. بیشترین دمای هوا در جولای و آگوست ممکن است به ۴۰ تا ۴۵ رتبه سازمانی اندازه هم برسد. کمترین دمای شتا در ثنایا ۱۵ منصب اشل سلسیوس است.

بهترین زمان برای سفر

آب‌ وهوای قبرس شمالی در ربیع (آوریل- می) و خزان و بهار (سپتامبر- اکتبر) گرم و نیكو است و بهترین گاه راجع به حساب سفر علاقه‌مندان به ساحل، پیاده‌روی و تماشای طیور به این کشور است. روزهای شتا كمی گرم‌ترند و البته وصله زینت حیثیت و یکرنگی فلك در این روزها دوچندان است.

برای جهانگردی در ربیع و پاییز، لباس‌های طرفه خنک مناسب‌اند. اگر دریکی از روزهای تموز به این کشور می‌روید، کلاه آفتاب‌گیر و کرم ضد شمس را فراموش نکنید؛ و اگر شتا را غلبه کردید برای هر نوع اسباب جوی آماده‌ باشید.

بهترین زمان برای سفر به قبرس شمالی

هوای قبرس گرم است باید منتظم آب بنوشید بهتر است حیث خوردن آب از بطری های یک لیتری مصرف کنید.آب‌ لوله‌کشی قبرس شمالی درخصوص بالاكشیدن به سوی بالا بردن كم بها نیست، حتی در رخ استفاده از فیلترهای تصفیه‌کننده خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری نیز بالاكشیدن به سوی بالا بردن آن وصیت نمی‌شود. حكماً از بطری‌های آب آشامیدنی استعمال کنید.

ساعت کاری بانک‌ها و ادارات دولتی در تموز و زمستان مگر دیگر است، اما وقت جهان کاری ۸:۰۰ تا ۱۳:۰۰ در تمام روزهای سال (به‌غیراز یکشنبه‌ها) این مراکز گلاویز گرفتار به کارند. بیشتر فروشگاه‌ها و مغازه‌ها هم از وقت جهان ۸:۰۰ تا ۱۸:۳۰ گلاویز گرفتار به کارند. یقیناً معمولاً در روزهای گرم از ایام ۱۳:۰۰ تا ۱۴:۳۰ به استراحت می‌پردازند.

خدمات پزشکی

بیمارستان مرکزی کشور در نیکوزیا ثبوت دارد و چند بهداری کوچک ‌تر در شهرهای اخری ساخته‌ شده‌اند. نیز کلینیک‌های کوچکی در قراء و روستاها گلاویز گرفتار به کارند که بسیار آن‌ها قابل‌اعتمادند. فعالیت ها پزشکی در طول ۲۴ وقت جهان روز در دسترس‌اند. در روی حاجت شما می‌توانید در بخش اورژانس بیمارستان مرکزی به‌صورت مفتی و غیررایگان تحت مداوا جایگیری گیرید، اما با مراجعه به دیگر بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها باید مبلغی را به‌عنوان مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه شفا بپردازید.

 

مطلب پیشنهادی

بهترین رستوران های قبرس برای تداعی لحظات دلنشین

بهترین رستوران های قبرس برای تداعی لحظات دلنشین

همانطور که از اسم كاباره معلومه حتما خبردار اكید که تخصصش پابرجا کردن استیک های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *