خانه / جاهای دیدنی قبرس / جاذبه های دیدنی نیکوزیای قبرس
جاذبه های دیدنی نیکوزیای قبرس
جاذبه های دیدنی نیکوزیای قبرس

جاذبه های دیدنی نیکوزیای قبرس

نیکوزیای قبرس با جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار و نیز سرگرمی های متنوع مانند مسابقات اسب دوانی ، بولینگ و سرزمین عجایب شتر مرغ به یک شهر توریستی مبدل شده است.در ادامه بیشتر به معرفی جاذبه های دیدنی نیکوزیای قبرس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

جاذبه های دیدنی نیکوزیای قبرس
جاذبه های دیدنی نیکوزیای قبرس

رستوران های متعدد با سرو انواع غذا های دریایی و سبزیجات و انواع کباب ترکی در نقاط مختلف شهر وجود دارند که امتحان آن ها را نباید از دست داد. برای مثال رستوران دریایی نیکوزیا در یک خانه قدیمی که ساختش به سال ۱۹۳۰ برمیگردد ، قرار گرفته و در فضایی دوستانه به ارائه یک منوی ۱۹ صفحه ای به مهمانان مشغول است. زیباترین مکان ها را در بخش قدیمی شهر که در جنوب آن واقع شده اند ، می توان مشاهده نمود. از آنجایی که این شهر کوچک است بهترین راه برای لذت بردن از زیبایی های آن و خودداری از اینکه مبادا مکانی را از قلم بیندازید ، کشف شهر با پای پیاده است. قدم زدن در خیابان های قدیمی خود تجربه خاصی است.

  • موزه آیکون

در این موزه آثار هنری مربوط به ۱۲ قرن در ۱۵۰ نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند. موزاییک های کلیسای پانایا به جا مانده از قرن ششم ، مجسمه ها و نماد های مذهبی از جمله این آثار هستند. این موزه یکی از زیباترین و مهم ترین جاهای دیدنی قبرس محسوب می شود.

  • کلیسای جامع سنت جان

بنایی از قرن ۱۵ که به دست هنرمند توانمند ، فیلاتورس ساخته شده و نقاشی های بی نظیری از داستان های کتاب مقدس را به نمایش گذارده است. به عنوان یاد بودی از کیپرینوس ، اسقف اعظم ، مجسمه ای از جنس مرمر در آن جا قرار داده شده است.

  • مسجد تاریخی

این مسجد که به عنوان کلیسای سنت ماری در دوران لوسیگنام مورد استفاده قرار میگرفته ، در کنار Plateria Faneromenis قرار دارد. معماری گوتیک را در گنبد ها و طاق های هشت ضلعی اش می توان دید.

  • دروازه فاماگوستا

مهمترین دروازه شهر می باشد که به دست ونیزی ها در قرن ۱۵ بنا شد. این دروازه در واقع یک تونل است که بندر فاماگوستا را به داخل شهر متصل می نماید. معماری زیبای به کار رفته در آن ، این مکان را به یک گالری هنری مبدل نموده است. گاهی در آنجا کنسرت نیز برگزار می گردد.

  • حمام بزرگ تاریخی

این حمام معروف ترکی با معماری بی نظیر و ورودی خود که به زیبایی تزئین شده ، به یک مکان معروف در بین محلی ها و بازدید کنندگان تبدیل شده است. وجود سونای بخار و انجام انواع ماساژ ها از ویژگی های آن هستند.

  • دشت مسااورین

در فصل بهار دشتی سر سبز که با گل های وحشی تزئین شده و منظره بی نظیری را خلق نموده است را می توان دید. در فصل تابستان بازدید از روستا های اطراف آن به نام آکروتیری و لارناکا را نباید از دست داد.

مطلب پیشنهادی

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا که همانطور که از اسمش بر می آید در لارنکا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *