خانه / جاهای دیدنی قبرس / بناهای تاریخی کوریون باستان
بناهای تاریخی کوریون باستان
بناهای تاریخی کوریون باستان

بناهای تاریخی کوریون باستان

قبرس علی رغم اینکه کشور بسیار کوچکی است، اما جاذبه های تاریخی بسیار دیدنی و زیبایی دارد که برخی از آنها سال ها قدمت دارند. شناخت و بازدید این بناهای تاریخی همواره برای گردشگرانی که به این کشور سفر کرده اند، جالب و هیجان انگیز بوده است. ما در این مقاله قصد داری بناهای تاریخی کوریون باستان، شهر معروف و کهن قبرس را به شما معرفی کنیم.

امروزه، گردشگران تور قبرس در بازانده های ساختمانهای رومی و بیزانسی، بناها و ساختار های باستانی ساکن می شوند.. مثل تئاتر قدیم که گنجایش ۳۵۰۰ تماشاگر را دارد، بازارگه رومی با گرمابه های عمومی، مسكن آشیل با کفپوش موزاییک و باشگاه گلادیاتوری که قدمتش به قرن چهارم میلادی برمی گردد. شهر پادشاهی كهن کوریون واقع بر روی صخره ها، مشرف به سواحل قبرس جنوبی، یکی از ممتاز ترین جاهای دیدنی جزیره قبرس به شمار می رود.  بر لبه این سنگ دیوار های کلیسای بیزانس و یک رود خوب قرار گرفته در قرن چهارم میلادی این شهر عتیقه بر اثر زلزله نابود شد.


تپه کوریون یکی از خیره کننده ترین دیدنیهای لیماسول، نمایشگاهی از خلق باستان قبرس می باشد.  در این مكان عمارت های بزرگ، موزاییک ها و نقش های دیدنی وجود دارد.  کوریون را در اولویت سفر خود به قبرس جنوبی قرار دهید. اگر به صنعت موزاییک و کاشی علاقمندید،باید بدانید تپه کوریون یکی از زیبا ترین نواحی در نزدیکی کاخ اوستولیوس را ارئه می کند.


این مکان بکر که از جمله جاهای دیدنی قبرس بشمار می رود، بسیار عریض و باشکوه است و یکی از برترین جاذبه های باستانی کشور قبرس می باشد، اما معروف ترین مکان کوریون، تماشاخانه و عمارت ی استولیوییس می باشد، که کلاچی از موزاییک های ظریفی است که به خوبی حفظ شده اند. برای آنانی که وقت بیشتری راجع به ارتفاع مشغول شدن آستین شان دارند، ناحیه ی بزرگ کلیسای بیزانس، با استوانه هایش و موزاییک های کف ش، بسیار زیبا است. در صورتی که از طرفداران پروپا قرص مکان های دیدنی می باشد حتماً از این جاذبه های دیدنی رویت کنید.


خانه آشیل

تنها قسمتِ این ناحیه است که در انتهایی ترین بخش شمال غربی کوریون نزدیک به جاده قدیم لیماسول-پافوس واقع شده است. این ویلا که از پاره اول قرن چهارم بعد از زادروز مسیح شکل گرفته است، دارای اتاق های زیاد است و کفپوش تمامی قسمت‌ها از موزاییک است. دوست داشتنی ترین قسمت این خانه، موزاییک‌هایی است که داستان دوست آشیل از دید هومر در کتاب ادیسه اش را به تصویر می‌کشد. حفاری‌ها نشان می‌دهد این بخش جایی باب تجمع افرادی بوده است که از سایر منطقه ها به این مكان می آمده اند.


خانه گلادیاتور

این ساختمان که وقت تاسیسش به شقه دوم قرن سوم بعد از میلاد مسیح برمی‌گردد، در قسمت شرقی خانه آشیل قرار گرفته است. این ساختمان از یک فضا مرکزی با ۴ دهلیز و تعدادی اتاق که همگی به فضا مرکزی راه دارند، تشکیل شده است. موزاییک کاری کف این ساختمان مخصوصاً در بخش شرقی و جنوبی آن، بسیار خاص و دیدنی است. مخصوصا در بخش کاشی کاری شرقی اش، که در آن صحنه مجادله یک گلادیاتور با عدو به تصویر کشیده شده است.

مطلب پیشنهادی

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا که همانطور که از اسمش بر می آید در لارنکا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *