خانه / اطلاعات سفر / در مورد تفاوت سفر به قبرس و یونان بدانید

در مورد تفاوت سفر به قبرس و یونان بدانید

قبرس و یونان، هوا بوم وبر های داستان ایی که هر دو برای تعطیلات عالی هستند و اول بین توریست ها بر سر اینکه کدام یک از آنها بهتر است، افتراق نظر وجود دارد. بحث داغی که به نظر می رسد هیچ وقت بر آن آخری نیست… در ایدون می خواهیم این دو کشور را از نقطه نظرهای مختلفی با هم مقایسه کنیم تا بتوانید به یک دید کلی از هر دو برسید و در صورتیکه قصد سفر به قبرس و یا یونان را داشته باشید، راحت تر بین آنها پشتكار بگیرید. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر در باره ی در مورد تفاوت سفر به قبرس و یونان بدانید صحبت می کنیم.

اگر چه هم قبرس و هم یونان عضو اتحادیه ی اروپا هستند اما قبرس جز کشورهای ناحیه شینگن محسوب نمی شود و براین اساس راحت تر می توان به آن رفت و حتی می توان تا ۹۰ روز بدون ویزا در قبرس ماند. در صورتیکه یونان در ناحیه ی شینگن است و برای معاینه بررسی از آن باید دستور ی منطقه شینگن را داشت.

اگر عقب آب و هوای گرمتری هستید باید به سمت قبرس بروید چرا که قبرس در نزدیکی کشور مصر و در جنوب شرقی مدیترانه قرار دارد و در اولاد آب و هوایش به نسبت یونان گرمتر است. برای شنا و تفریحات آبی در قبرس می توان در فصل های آوریل تا اکتبر به این کشور سفر کرد اما برای یونان، فصل شنا از می شروع می شود و افزون بر این، به طور کلی آب و هوای یونان نسبت به قبرس خنک تر است.

مقایسه قبرس و یونان با آب هوایشان

تابستان های هر دو کشور گرم است. طبق معمول دمای هوا در فصل شتا در قبرس بین ۳۰ تا ۳۵ درجه ی سانتیگراد است و در یونان هم به بالای ۳۰ درجه می رود اما به طور کلی، قبرس هر دمایی داشته باشد، یونان از آن خنک تر است.

اگر هم بخواهید در زمستان به یکی از این دو کشور سفر کنید… قبرس واقعا شتا ای عالی ای دارد و آب و هوای آن در این فصل خنک خنک می شود اما خیلی کم پیش می آید که بارش و یا برف ببارد. در عوض شتا های یونان خنک تر است و معمولا نصف روزهای آن هوا بارانیست…

تفاوت ساحل ها قبرس و یونان

درست است که هم قبرس و هم یونان هر دو در ناحیه ی مدیترانه قرار دارند اما تفاوت های فاحشی هم از نظر دریا و هم از نظر سواحل با هم دارند. سواحل یونان اكثر شن و سنگ ریزه هستند. دمای هوا در یک بخش از یونان با بخش دیگر آن افزون سوا است و در هر آبخست ی آن، هم دما و هم اثاث دریا و ساحل با آبخوست ی دیگر فرق دارد.

قبرس ساحل ها ماسه ای دارد. مسلماً بعضی از ساحل ها پافوس، کاملا صخره ای هستند و در یونان هم چند ساحل صخره ای به چشم می خورد.  به طور متوسط آب و هوا در همه جای آن مثل هم است و تبدل چندانی ندارد. شن های ساحل هم در قبرس در بعضی جاها قهوه ای و در بعضی جاهای آن سفید است.

تفاوت طبیعتی در قبرس و یونان

قبرس و یونان هر دو کشورهای متجاوز براز هستند و هر کدام دیدنی های خود را دارند، بدین لحاظ اینکه بتوان مقایسه قبرس و یونان را از نظر فطرت این دو داد کار واقعا سخت و اشتباهی است. فقط همین قدر باید گفت که در کشور یونان به غارها، آبشارهای و تالاب های اضافی برخود خواهید کرد و به طور کلی جذب های فطری یونان اغلب از قبرس است.

مطلب پیشنهادی

کلیات سفر به قبرس

کلیات سفر به قبرس

قبرس یکی از مقاصد بسیار مناسب برای سفرهای توریستی است که دارای ویژگی های منحصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *