خانه / جاهای دیدنی قبرس / قلعه کانتارا قبرس
قلعه کانتارا قبرس

قلعه کانتارا قبرس

قلعه کانتارا قبرس در بخش انتهایی رشته کوه های گیرنه در قبرس شمالی در ارتفاعی بالغ بر ششصد و سی متر قرار گرفته است. از شمال شهر گازی ماگوسا حدود چهل و دو کیلو متر فاصله دارد. در راه رسیدن به این قلعه زیبا بخش هایی از اسکله و آردهان را نیز می توان مشاهده نمود. به طور کلی این قلعه شبیه طاقی است که از یک طرف به دریا و از طرف دیگر به دشت مشرف است و برای دفاع در برابر سارجان ها توسط بیزانس (روم شرقی) ساخته شده است. نام آن کلمه ای عربی و به معنای پل و طاق است که احتمال نام گذاری آن به این اسم توسط مهاجمان عرب را بالا می برد. بعد ها لوزئیان ها آن را گسترش دادند.

قلعه کانتارا قبرس
قلعه کانتارا قبرس

درب ورودی این قلعه که از زیباترین جاهای دیدنی قبرس به شمار می رود، در سمت شرق آن واقع شده است ، این سمت قلعه نسبت به طرف دیگر آن شیب کمتری دارد و در نتیجه برای ورود مناسب تر است. دو برج مستطیلی نیز برای محافظت از درب ورودی در دو طرف آن ساخته شده بوده که امروزه تنها بخشی از کاشی کاری های آن ها به جای مانده است.

قلعه کانتارا قبرس
قلعه کانتارا قبرس

در قسمت جنوبی نیز یک برج وجود دارد که از آن به عنوان توالت استفاده می شده است. دیوار قسمت بیرونی قلعه که به سمت شمال و جنوب مشرف است ، در شکلی شبیه نعل اسب به برج ها اتصال داشته است. وقتی وارد قلعه می شوید ، پس از بالا رفتن از پله ها به ورودیه داخلی می رسید. در سمت چپ اتاق مستطیل شکل بزرگی وجود دارد که از قوس های متقابل ساخته شده است. زیر زمینی در زیر این اتاق وجود دارد که برای ذخیره سازی آب باران در قلعه تعبیه شده بوده است. گاهی از آن جا به عنوان زندان نیز مورد استفاده قرار می گرفته است. اتاقی که بعد از خارج شدن از این اتاق به آن می رسید ، یک اتاق قوس دار زیبا است . بعد از آن به به فضایی با سه طاق و سورخ هایی برای دیده بانی می رسید. اخرین قسمت به سمت جنوب نیز همان گونه که گفته شد ، توالت هایی به سبک قرون وسطایی می باشد. در قسمت جنوب غربی بخش های باقیمانده از دیوار های جنوبی و مخزنی شبیه به یک کفش قرار دارند. در سمت غرب قلعه و در سمت چپ آن باقیمانده های یک برج و در طرف راست آن باقیمانده هایی از چند مخزن قابل مشاهده می باشند.

مطلب پیشنهادی

رستوران های معروف قبرس

رستوران های معروف قبرس

قبرس بین ترکیه و یونان قرار دارد پس طبیعیه که از نظر فرهنگی سرمایه یادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *