خانه / جاهای دیدنی قبرس / لذت سفر به قبرس شمالی
لذت سفر به قبرس شمالی
لذت سفر به قبرس شمالی

لذت سفر به قبرس شمالی

هر سال دي ماه برنامه ريزي سفر من و قوم ام مقدمه ميشود. با عنایت به شغل همسرم كه ثنایا ۸ روز تعطيلي در نوروز را دارند و ميتوانند بين نيمه اول يا نيمه دوم تعطيلات يكي را غلبه كنند تصميم گرفتم نيمه اول را تفویض اجازه تصرف كنم و اوان به سوال براي يافتن يك صعود داخلي به يكي از كشورهاي گرمسير كردم. در ادامه در مطلب جاذبه های دیدنی قبرس در مورد لذت سفر به قبرس شمالی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

لذت سفر به قبرس شمالی

 

گزینش اولم مالزي بود كه تاكنون سفر نكرده بودم مع التاسف و خوشبختانه هر چه جستجو كردم هيچ پروازي به مرادها پر بالادار جسم نیستی و بود در حالي كه پيش خرید تورها با پروازهاي داخلي با قيمتهاي گردش آور مطلع شده بود. خبیر شدم كه تمایل بيهوده است و ايرلاينهاي داخلي بلا محل به حق القدم آدم پروازهاي نوروزي را به رخ چارتر به آژانسها محول كرده و خيال خودشان را صبور كرده اند. لذا تصميم گرفتم قبرس شمالي را به آدرس تیر سفر گزینش كنم و با اعتنا به امتحان سفر قبلي به آنتاليا پروازها را از ايرلاين مناسب قيمت پگاسوس تركيه از اول شهر وان كه فاصله هشتاد كيلومتري با مرز ايران را دارد خريداري كنم.

به سايت flypgs.com رجوع كردم و صعود از شهر وان تركيه به مقصد گروه ارجان ercan در شهر نيكوزيا كه تركها به آن لفكوشا ميگويند را بررسي كردم. كل هزينه رفت و رجعت براي دو سالمند و يك بچه ۷ ساله مرزها اسنان يك ميليون و دويست هزارآوا تومان ميشد. كه البته نياز به خريد از طريق برگ اعتباري داشت.

تعدادي آژانس مسافرتي اندر قلمرو نمايندگي خرید بليط پگاسوس را دارند ولي مبلغي تكثیر و كاهش بر مبلغ واقعي بليط را دريافت ميكنند لذا  از برادرم در استراليا خواستم كه اين صعود را براي من خريداري كند. بلندپروازی رفت از وان به آدانا در جنوب تركيه دوره ۱ بعد از ظهر. هفت ایام اسكان در ادانا و بلندپروازی از آدانا به لفكوشا يا باز نيكوزيا ایام ۹:۳۰ شب. صعود برگشت ۸ صبح به مقصد گذرگاه سابيها استانبول و بعد از يك جایگیری يك ساعته از حزب سابيها استانبول به شهر وان.

در پروازهاي مفت قيمت پگاسوس هيچ غذا و نوشيدني رايگان سرو نميشود و شما ميتوانيد نوشيدني يا ساندويچ را درون هواپيما خريداري كنيد. در نظر بگيريد قيمت يك استكان چاي حدود هشت هزارآوا ده شب خوان دینار ده زغن روان پرحرف سرباز (امیرتومان= ده بلبل سرباز) است و ساندويچ نوباوه و كبیر ثنایا بيست زغن روان پرحرف تومان.همچنين ميزان بار پانزده كيلو براي هر نفر مي عطر و اضافه بارهنگام دريافت كارت تصعید فورا قیمت گزاری و هزينه آن دريافت ميگردد. حتماً بار را ميتوان به مقیاس كسان سرشكن كرد.جهت كسرشان و افزایش هزينه هاي قطعات و تعميرات  تمامي هواپيماهاي پروازهاي مسيرهاي نزديك پگاسوس بويينگ ۷۳۷ سري ۸۰۰ هستند.از هواپيمايي پگاسوس به جز هواپيماهاي تازه :قید جدید و نو  و پرواز به مناسبت و مفت قيمت مدعا بيشتري نبايد داشت.

با توجه به اينكه فصل بهار براي شنا و تفريحات آبي رخیص نبود و كليه هتلهاي پنج ستاره قبرس كنار دريا و با تراكم به تفريحات آبي و شنا كارها خدمت گزاری ها ميدادند توقف در هتلهاي پنج بازیگر در نوروز فقط به نوشیدن و تناول كردن و خوابيدن اختصار ميشد همچنين تصميم داشتم با كمترين هزينه بيشترين كاربرد را از فرصت بیتوته هفت روزه در قبرس بكنم تصميم گرفتم دو شب در پايتخت (لفكوشاNicosia / lefkosa)  سه شب در شهر ساحلي گيرنه يا kyrenia و دو شب در شهرساحلي  Famagusta توقف كنم .

لذت سفر به قبرس شمالی

تعداد هتل هاي پايتخت به تعداد انگشتان دست بود و اكثرا پر بودند  و يا قيمت حدود هفتاد يورو به بالا براي هر شب داشتند لذا تصميم گرفتم سري به سايت airbnb بزنم و ببينم كسي آپارتمانش را براي منفعت جزئیات ذكر كردن و مجمل گفتن مدت در نيكوزيا گذاشته است يا نه. به آپارتمان آقاي ايلماز برخوردم كه به قيمت هر شب پنجاه يورو و در نزديكي آثار تاريخي شهر قرار داشت. سايت airbnb افزایش بر فيلتر بودن براي كشور ايران امكان رد و بدل كردن مقیاس تلفن بين استجاره دهنده و كرایه نشین و موجر را به صورت عددي نميدهد و در پيغامها حذف ميكند تا اجاره دار و موجر نتوانند خارج از سايت سر قيمت به سازش رسيده و پورسانت سايت airbnb را پرداخت نكنند  لذا به صورت حروفي و به زبان تركي استانبولي شمارش كردن موبايل خودم را به مالك آپارتمان نوشتم و گفتم در تاريخهاي ۲۸ و ۲۹ سپند اسفندماه منزل ساختمان را ميخواهم.چند دقيقه بعد ايلماز خان با واتس آپ من تماس گرفت .اعلام كردم كه وسع فرصت پيش جلا ندارم ايشان هم قبول كرد و آدرس دقيق را برايم نوشت. جهت اطمينان تصوير بليطهاي خودم را بر ايش فرستادم.

 

مطلب پیشنهادی

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا که همانطور که از اسمش بر می آید در لارنکا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *