خانه / جاهای دیدنی قبرس / لذت طبیعت گردی در قبرس

لذت طبیعت گردی در قبرس

این مسیر (Madari Circular Walk)، راهی دورانی گردشی است که نقطه های شروع متفاوتی دارد. شما می توانید با نهاد عالم گردی در این مسیر موسسه ای ۱۳ کیلومتری، هم با سرشت و هم با شاهنامه مناسبت بگیرید و در میان رشته کوه های ترودوس (Troodos) قدم بزنید. از درخت های جنگلی تا درخت های میوه، همگی بخشی از تنوع گیاهی این مسیر هستند؛ شما می توانید کاج، توت فرنگی، بلوط طلایی، سدر، گل رز وحشی و غیره را ملاحظه کنید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی قبرس در مورد لذت طبیعت گردی در قبرس یبیشتر صحبت می کنیم.

در طول این مسیر یک جذب ثبت شده در یونسکو که یک کلیسا به نام Anagia Tou Araka Church of Troodos است، دیده می شود و هم سد Xyliatos، جای زیاد وصله زینت برای عکاسی خواهد بود. مناظر پانورامیک دشت مسائوریا (Mesaoria) از بالای کوه ها زیاد هیجان انگیز و دلخواه خواهد بود. اگر هم خوش شانس باشید احتمال دیدن روباه یا ارنب وحشی وجود دارد.این مسیر درجه سختی متوسطی دارد و در آن شیب رو به بالا یا زیر تندی نخواهید داشت.

آکاماس

این مسیرها کمی درجه سختی فوقانی و زیرین دارند اما چشم به راه نباشید، تاآنجا زیبا هستند که به سختی‌اش بی ارزد. این مسیرهای كون گردی در قبرس ۳ راه اصلی دارند که با پرسپكتیو چشم گیری پیچیده شده است.

مسیر آفرودیت

این مسیر ۷٫۵ کیلومتری، شما را با بركه آبدان های آبی زیبای آبخو آشنا می کند. در بهار، شکوفه های افزون زیبایی در مسیر نقشدار و بی نقش وجود دارد که عاشقشان خواهید شد. با ریح عسل و شرنگ که در هوا وجود دارد، مسیر آفرودیت بیش از پیش برایتان لذت بخش خواهد شد.با اینکه این مسیر کمی سخت است و احیانا بدن شما خسته خواهد شد، اما بدون شک دلتان می خواهد هرچه می توانید رفیع تر روید تا چشم اندازهای باشکوه بیشتری ببینید.

مسیر آدونیس

این مسیر نیز ۷٫۵ کیلومتر طول دارد که شما را به جهان نوین هدایت خواهد کرد. در مسیر آدونیس شما از برج کویین که به دوره قرون وسطی باز می گردد خواهید گذشت؛ این برج به نام Pyrgos tis Rigainas بقایای یک بنای مومن قدیمی است که به الهه های یونان گذشته بی اساس می شود. نظرتان راجع به لمس یک درخت بلوط ۵۰۰ ساله چیست؟ علاوه بر آن، غزارت از پستانداران، خزندگان و مرغان قبرس در این مسیر قابل دیدن هستند.

قبل از نهاد عالم گردی در این مسیر دلگرمی حاصل کنید که بدن شما تهیه استعداد های لازم برای این مسیر که شیب های تندی دارد را دارا می باشد. زمان هایی که در بن های شیبدار هستید، زیاد بپا باشید چراکه آن ها کمی خطرناک هستند.

مسیر اسمیگیس

این مسیر از دو مورد قبلی کوتاه تر است و تنها ۵ کیلومتر دارد، اما براز های جوراجور آن از كرانه ها غمگین تا شبه آبخوست آکاماس در غرب و خلیج Chrysochous در شرق، آن را بیش ویژه اختصاصی به فرد می کند. در طول مسیر از جنگل لبالب آکاماس گذر خواهید کرد که اگر به تعداد کافی خوش شانس باشید احتمال دیدن طیر های راحل زیادی را خواهید داشت.

برای سرشت گردان مبتدی، این مسیر شما را با چالش های ساده اما با ارزشی آشنا می کند. پیاده روی شما را به اطراف کوه الیمپوس برده و در پارکینگ کوچکی در پای کوه شروع و عاقبت می یابد. اگر مسیرهای سایه دار دوست دارید، از آرتمیس علاوه لذت خواهید برد زیرا شما برای مدت طولانی زیر نور خورشید قرار نمی گیرید. پیاده روی از زمین باز شروع شده و به عمق جنگل می رود.

دشت خالی به سرعت به پوشش های گیاهی نظیر ترودوس، قدومه و زغال اخته می رسد و می توانید شاهد برخی از فایده خو های جغرافیایی شگفت انگیز که طبق معمول در کتاب ها دیده می شود، باشید. در فصل زمستان می توانید در این مسیر اسکی کنید.

مسیر بشپارماک

بشپارماک (Beşparmak Trail) یک مسیر بلند است که ۶ روز طول می کشد و كم قیمت تكوین گردان حرفه ای است. این مسیر سرشت گردی در قبرس شامل آزمایش های کوه نوردی و ساحل نوردی است. شما می توانید روزتان را در ساحل شروع کنید، سپس از کوه ها بالا رفته و از چشم اندازها دره ها لذت ببرید و عصر نیز مكرر به کنار ساحل برگردید که هم تنی به آب زده و هم از پس مناط کوه ها لذت ببرید.

این مسیر شما را به یک روستای محلی به نام Abbey of Bellapais خواهد برد که در آن بقایای یک بنای بااهمیت به یاد ماندنی است که هم دوره محلی برای برگزاری جشن های زناشویی و … شده است. از دهات می توانید به دیدن قلعه های سنت هیلاریون و کانتارا بروید که معماری و موزاییک های كهن را به نشان دادن می گذارند.

اگر از مسیرهای همنشین با بناهای نوین لذت می برید، پس این موضع و آنجا درست مناسب شماست. بناهای كهنه و جدید در جای جای جنگل وجود دارند که شما جمع بر دیدن آن ها، مسیر تكوین گردی خود را نیز سپس می کند. مسیر بشپارماک با اینکه طولانی است اما مسیریابی دشواری دارد، فقط باید ایمن باشید که کفش مناسبی داشته باشید.

مسیر سنت جوج

این مسیر که به سنت جورج (St Georges Trail) معروف است یکی از خطرناک ترین مسیرهای طبیعت گردی در قبرس به حساب می آید. این مكان چند چشم اندازها حیرت انگیز وجود دارد اما خب محل معیشت خوش گذرانی كردن مارهای مازاد یدكی نیز هست؛ ایمن باشید که کفش های مفت ساقدار به پا دارید. آن هایی که آزمون های سخت و حیرت انگیز دوست دارند، این مسیر افزون مفت است زیرا پر از راه هایی است که برای عبور از آن باید از سدها مختلفی بگذرید که شاید کمی خطرناک باشد.

مطلب پیشنهادی

رستوران های معروف قبرس

رستوران های معروف قبرس

قبرس بین ترکیه و یونان قرار دارد پس طبیعیه که از نظر فرهنگی سرمایه یادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *