خانه / جاهای دیدنی قبرس / فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید
فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید
فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا که همانطور که از اسمش بر می آید در لارنکا و در ۴ کیلومتری جنوب غربی لارناکا قرار نژند است. این گذرگاه در سال ۱۹۷۴ پس از حمله به قبرس که توسط ترکیه در سرگذشت ۲۰ ماه ژوئیه ی همان سال صورت پذیرفت، واگشایی و انسداد شد و آبادی یافت. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی قبرس در مورد فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید بیشتر می گوییم.

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

در واقع این حمله منجر به بسته شدن گروه بین المللی نیکوزیا شد و همین مسئله باعث تا این فروگاه علاوه پیشرفت نماید. محلی که آن را برای ساختن گروه بین المللی نیکوزیا در نظر غمگین بودند در واقع در نزدیکی دریاچه ی لارناکا قرار غمناك بود و در قبل ترها یعنی در سال های دهه ی ۱۹۳۰ به آدرس یک گذرگاه مورد استعمال قرار می گرفته است.

س به نشانی فرودگاهی ارتشی در این شهر مصنوع و آفریدگار بودند ولی از آن برای مقصودها مسافربری و حتی در پاری از روزگار کارگو مورد كاربرد قرار می داده اند. اما از این ها که بگذریم، باند بین المللی لارناکا به صورت فعلی را در تاریخ ۸ فوریه ی سال ۱۹۷۵ با كاربرد از امکانات بی كران زیربنایی و علاوه براین با كاربرد از كلكسیون ای از پیش آفریده شده در لارناکا بازگشایی کردند.

این حزب با توجه به این که در شروع از امکانات کمی بهره می برد اما نقاط قوتی نیز در خود داشت. به طور مثال یکی از این امکانات را که می توانیم مثال بزنیم این است که سالن های جداجدا ای برای ورود و خروج به سالن های این جمعیت وجود دارد. نخستین و انتهایی هواپیماهایی که به این باند جدید راه پیدا کردند، هواپیمایهای شرکت های هواپیمایی همچون: قبرس ایرویز، بریتیش میدلند و المپیک ایرویز بوده اند.

در شروع باند فرودگاه بین المللی لارناکا برای هواپیماهای جت خیلی کوتاه بوده است ولی در سال های آتی این مشکل برای جماعت مرتفع گشت. با توجه به این که کشور قبرس یکی از هدف ها توریستی مهم در رجس جهان است و ترافیک هوایی در این منطقه چنان در حال افزایش است که همه ساله بیش از ۵ هزارهزار راهرو در سال تنها برای مقصدها توریستی و گردشگری در سال به این جمعیت می آیند. با توجه به هجوم گردشگران به این جوخه که دو روبه رو وسعت گیرش اصلی این گروه بود در سال ۱۹۹۸، مناقصت ای برای رونق آسایش ی این باند گذاشته شد.

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

در طی این مناقصه، ظرفیت این جمعیت تزاید یافت. قبلا امکانات فنی جماعت در حد برج کنترل و امکانات بدوی ی یک دسته طرفه بود اما در نقشه ی رونق آسایش ی این فرودگاه، اجزای جدیدی همچون: برج کنترل جدید، ایستگاه آتش نشانی، عمارت و ساخت باند جدید و ساختمان دفاتر حقوق بگیر جدید در آن بود. بازهم برای رندی ساده دلی رفت و آمد و راه های دسترسی به آن بزرگراهی که به این گذرگاه نزدیک بود را ترفیه دادند.

یکی دیگر از این دستور كار های رونق آسایش ای اجرا شده، ترمینال جدیدی بود که در غرب ترمینال عتیقه آفریده شد. یقیناً ترمینال كهن که تا حدودی نیز خرابكاری شده بود را برای استعمال در پی ی بار و مرکز وابسته منجمد مورد بازسازی و دوباره سازی قرار دادند که در عاقبت این ترمینال در حال حاضر یک ترمینال اختصاصاختصاصی شده است و برای مصرف و ویزیت كنترل اپراتورهای شرکت های هواپیمایی ویژه و عام و سران دولت و مهمانان اختصاصاختصاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به حله جغرافیایی لارناکا و این حزب در بین قاره های اروپا، آفریقا، روسیه و خاورمیانه به نشانی یک مرکز خط آسمانی برای ترافیک و تصعید بین قاره ای بیش كم بها است و امر پرواز را تسهیل می سازد. در حال حاضر بیش از ۳۰ شرکت هواپیمایی مسافری و خدمات حمل و نقل داخلی، ناحیه ای و بین المللی را این جماعت در خود جای داده است.این جوخه بین المللی که همانطور که گفتیم در جنوب غربی لارناکا قرار متاثر است، قاپو ی اصلی بین المللی قبرس و یکی از ۲ فرودگاه عظیم و بزرگ با کاربری تجاری در این کشور است.

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

همانطور در قسمت شاهنامه ی جمعیت بین المللی لارناکا برای شما تشریح دادیم، این گذرگاه دارای یک ترمینال جدید است که با ترمینال قدیمی این حزب ثانی گشته و تمامی پروازهای حق الورود و خروجی به هیات خطسیر بین المللی لارناکا به این ترمینال صورت می گیرد. حتماً یک ترمینال اختصاصاختصاصی به جای ترمینال كهنه و جدید در حزب وجود دارد که برای پروازها و اپراتورهای پروازی خاص را قابل است.

مطلب پیشنهادی

رستوران های معروف قبرس

رستوران های معروف قبرس

قبرس بین ترکیه و یونان قرار دارد پس طبیعیه که از نظر فرهنگی سرمایه یادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *