خانه / جاهای دیدنی قبرس / نکات کلی سفر به قبرس شمالی
نکات کلی سفر به قبرس شمالی

نکات کلی سفر به قبرس شمالی

در اطراف شهر اگر مناطق محلی می بینید هرگز از داخل شدن به آنجا نترسید، بلکه پیشنهاد ما برای شما در نکات سفر به قبرس این است که اگر فرصتش را دارید سری به محله های سنتی قبرس بزنید؛ حتماً برایتان جالب خواهد بود. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی قبرس در مورد نکات کلی سفر به قبرس شمالی بیشتر می گوییم.

نکات کلی سفر به قبرس شمالی

هزینه کرایه اتومبیل در قبرس آنقدر بالا نیست و و ارزان مناسب دارد؛ اما وقتی می توانید به راحتی و با قیمت بسیار کمتر، از وسایل نقلیه همگی استفاده کنید، چرا این کار را نکنید..!منتظر تبلیغ رستوران های Cyprus today، Cyprus star ،Niazis و Ezic باشید…!

اگر به هر دلیلی شما از منوی ترکی خوشتان نیامد، غذاهای صاحب منزلت زیاد بی نظیر انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، تایلندی، هندی و چینی را می توانید در آن جا پیدا کنید.در تابستان و فصل گرما، آب خنک بسیار بنوشید و هنگام خارج شدن از هتل با خود یک و یا دو بطری آب معدنی همراه خود داشته باشید.

نکاتی برای کرایه در قبرس شمالی

هنگامی که وارد حزب بین المللی ارکان (Ercan International airport) در شهر نکوزیا می شوید، در همان فرودگاه می توانید برای کرایه اتومبیل اقدام کنید. تنها کافی است که به باجه ها و غرفه هایی که به کرایه ماشین مشغول هستند بروید. یکی از نکات سفر به قبرس این است که اگر در در قبرس جنوبی ادوات کرایه کنید، می توانید با آن پلاک از مرز عبور کرده و وارد قبرس شمالی شوید. منتها این رویداد در برعکس آن، یعنی هنگامی که از قبرس شمالی می خواهید به قبرس جنوبی بیایید، امکان پذیر نیست.

یادتان باشد که پیدا کردن جاده های اصلی برای رانندگی بسیار آسان است. جاده هایی که در کنار دریا قرار گرفته اند، عرض مناسبی دارند اما جاده هایی که فرعی منظور می شوند، باریک و پر دست انداز هستند.

حداکثر سرعت در بزرگراه ها و جاده های بین شهری، ۹۵ کیلومتر است. اگر به مناطق دارای دوربین نزدیک شوید با تابلوها و نماد هایی روبرو می شوید که به شما سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت را تذکر می دهند. درون شهر و جاده های فرعی این سرعت به ۴۰ کیلومتر کاهش می یابد.

 

نکات کلی سفر به قبرس شمالی

در فروشگاه ها و مراکز خرید به ضمن خرید بر :صفت زیاد مراقب باشید، به دلیل اینکه سایز کفش و لباس ها با سایزهای اروپایی یکسان نیست؛ در نکات سفر به قبرس نصیحت می کنیم مراقب این بخش باشید و درست انتخاب کنید.اغلب فروشگاه ها و مغازه ها، اکثر واحد های پولی رایج در دنیا را قبول می کنند؛ اما برای گرویدن بیشتر حتماً همراه خود لیر داشته باشید.

نحوه بهره مندی از اینترنت در نکات سفر به قبرستوصیه می شود تا از روش رومینگ استفاده نکنید؛ قیمت یک سیم کارت محلی بیمر ارزان است، پس یکی از آن ها را خریداری کنید.برای صرفه جویی در هزینه سفر از مشروب فروشی هایی استفاده کنید که دارای wifi رایگان می باشند.

نکات کلی سفر به قبرس

هرگز نترسید تا از اشخاص محلی کمک بگیرید؛ اگر کمکی بخواهید که از دست آن ها بر بیاید، بدون شک از شما دریغ نخواهند کرد.سن، در کرایه کردن خودرو بسیار مهم است؛ به دلیل اینکه شما به یقین باید بیشتر از ۲۵ سال داشته باشید تا بتوانید یک موتور کرایه کنید.

اگر از ماشین به مدت دیرینه استفاده می کنید، منظور ما در نکات سفر به قبرس این است که قبل از حرکت، از پر بودن بنزین آن مطمئن شوید. در پمپ بنزین ها نیازی نیست که پیاده شوید تا بنزین بزنید؛ بلکه مسئولین آنجا خودشان این کار را انجام می دهند…!تغییر نوسانات الکتریکی در قبرس را باید جدی بگیرید. گاهی اوقات این نوسانات بسیار شدید می شود.

نکات کلی سفر به قبرس شمالی

اگر شما دنبال محصولی خاص و از کشور خاصی در سوپر مارکت ها بگردید و آن را پیدا نکردید، سفارش ما به شما این است که حتماً از محصولات ترکی استفاده کنید.به هنگام انتخاب غذا بهتر است مزیت را کباب های ترکی قرار دهید. مسلماً بستنی های فوق العاده قبرس را هم فراموش نکنید..!در ضمن شما می توانید در برخی از دكه ها، محصولات وابسته منسجم به اشخاص دیابتی را هم پیدا کنید.

تنها به كافه های هتل كافی نکنید؛ به کافی شاپ ها و رستوران های سراسر شهر هم سری بزنید.به هیچ عنوان از آب شیر استفاده نکنید…از نکات سفر به قبرس توجه به غیر قابل شرب بودن آب در لوله ها است. حتماً از فروشگاه ها آب معدنی تهیه کنید که قیمت آن بیمر ارزان است.

مطلب پیشنهادی

رستوران های معروف قبرس

رستوران های معروف قبرس

قبرس بین ترکیه و یونان قرار دارد پس طبیعیه که از نظر فرهنگی سرمایه یادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *