خانه / اطلاعات سفر / وضعیت اقتصاد و کار در قبرس
اقتصاد قبرس
اقتصاد قبرس

وضعیت اقتصاد و کار در قبرس

از سال های قبل تا حال حاضر، دولت قبرس بمنظور جذب هرچه بیشتر سرمایه های خارجی، نرخ مالیات دریافتی از شرکت ها را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در پایین ترین مقدار ممکن قرار داده است. در این بخش از اخبار اطلاعات سفر به بحث در رابطه با وضعیت اقتصاد و کار در قبرس خواهیم پرداخت.

اقتصاد قبرس
اقتصاد قبرس

این کار دولت قبرس به همراه بهره بردن از مزیت های عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین امنیت بالا منجر به رجوع بسیار از شرکت های اروپایی علی الخصوص انگلیسی به این کشور جهت فرار از پرداخت مالیات های گزاف شده است. با این کار این شرکت ها حاضر شده اند بعنوان یک شرکت قبرسی به ادامه فعالیت های خود بپردازند. بعلاوه بدلیل برخورداری این کشور از آب و هوای خوب، در سالیان قبل افراد زیادی از کشور روسیه به قبرس آمده و به سرمایه گذاری در این کشور مشغول شده اند.

هم اکنون توریسم به عنوان یکی از منابع اصلی کسب درآمد قبرس محسوب می شود. به علت مزیت های مالیاتی، ارائه نمودن خدمات به شرکت هایی که برای فعالیت به قبرس می آیند از دیگر مشاغل پر سود قبرس می باشد و رشته هایی همچون وکالت، حسابداری، خدمات مالی و… از بازار بسیار خوبی در قبرس برخوردار هستند.

ساخت و ساز در قبرس
ساخت و ساز در قبرس

همچنین قبرس بدلیل موقعیت استراتژیکی خو در دریای مدیترانه، متصل کننده ۳ قاره اروپا، آفریقا و آسیا است و درست به همین دلیل تعداد زیادی از شرکت های حمل و نقل دریایی به فعالیت و تجارت در این جزیره مشغول هستند. از سالهای گذشته در قبرس مسئله انرژی یکی از معضلات بزرگ این جزیره زیبا بوده است. لذا شرکت هایی که در حوزه انرژی های نوین فعالیت می کنند همواره از بازار بسیار خوبی در قبرس برخوردار بوده اند. برای نمونه می توان به صفحات حورشیدی روی بام اکثر منازل مسکونی این جزیره اشاره کرد.

بعلاوه از دیگر زمینه های خیلی خوبی که برای فعالیت در قبرس وجود دارد می توان “تولید” را نام برد. کالاهایی که در کشور قبرس تولید شوند، به راحتی می توانند استانداردهای اتحادیه اروپا را دریافت کرده و براحتی و بدون پرداخ مالیات به انواع کشورهای اروپایی صادر گردند.

در کنار موارد ذکر شده بحث ساخت و ساز املاک نیز از دیگر حوزه هایی است که می توان روی آن بیشتر کار کرد، درست است که در چند سال گذشته همزمان با بحران اقتصادی جهانی، بخش املاک قبرس نیز افول داشته اما بدلیل دورنمای روشنی که برای قبرس پیش بینی می شود پروژه های ساختمانی زیادی در قبرس در حال انجام می باشد.

مطلب پیشنهادی

کلیات سفر به قبرس

کلیات سفر به قبرس

قبرس یکی از مقاصد بسیار مناسب برای سفرهای توریستی است که دارای ویژگی های منحصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *