خانه / اطلاعات سفر / تفاوت های سفر به قبرس و یونان
تفاوت های سفر به قبرس و یونان
تفاوت های سفر به قبرس و یونان

تفاوت های سفر به قبرس و یونان

قبرس و یونان، زمین های اسطوره ایی که هر دو برای تعطیلات عالی هستند و اول بین توریست ها بر سر اینکه کدام یک از آنها بهتر است، افتراق نظر وجود دارد. بحث داغی که به نظر می رسد هیچ وقت بر آن پایانی نیست… در این موضع و آنجا می خواهیم این دو کشور را از نقطه نظرهای مختلفی با هم وفق کنیم تا بتوانید به یک دید کلی از هر دو برسید و در صورتیکه قصد سفر به قبرس و یا یونان را داشته باشید، راحت تر بین آنها خواست بگیرید. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر در مورد تفاوت های سفر به قبرس و یونان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تفاوت های سفر به قبرس و یونان

اگر چه هم قبرس و هم یونان عضو سندیكا ی افرنگ هستند اما قبرس جز کشورهای ناحیه شینگن منظور نمی شود و بدین لحاظ راحت تر می توان به آن رفت و حتی می توان تا ۹۰ روز بدون ویزا در قبرس ماند. در صورتیکه یونان در ناحیه ی شینگن است و برای ملاقات از آن باید رخصت ی ناحیه شینگن را داشت.

مقایسه آب هوا

اگر بنابرین آب و هوای گرمتری هستید باید به سمت قبرس بروید چرا که قبرس در نزدیکی کشور مصر و در جنوب شرقی مدیترانه قرار دارد و در آل آب و هوایش به نسبت یونان گرمتر است. برای شنا و تفریحات آبی در قبرس می توان در فصل های آوریل تا اکتبر به این کشور سفر کرد اما برای یونان، فصل شنا از می شروع می شود و جمع بر این، به طور کلی آب و هوای یونان نسبت به قبرس خنک تر است.

تابستان های هر دو کشور گرم است. معمولا دمای هوا در فصل تموز در قبرس بین ۳۰ تا ۳۵ درجه ی سانتیگراد است و در یونان هم به بالای ۳۰ درجه می رود اما به طور کلی، قبرس هر دمایی داشته باشد، یونان از آن خنک تر است.

اگر هم بخواهید در زمستان به یکی از این دو کشور سفر کنید… قبرس واقعا زمستان ای عالی ای دارد و آب و هوای آن در این فصل خنک خنک می شود اما خیلی کم پیش می آید که ذهاب و یا برف ببارد. در عوض زمستان های یونان خنک تر است و معمولا نصف روزهای آن هوا بارانیست…

تفاوت سواحل قبرس و یونان

درست است که هم قبرس و هم یونان هر دو در منطقه ی مدیترانه قرار دارند اما اختلاف های فاحشی هم از نظر دریا و هم از نظر كرانه ها با هم دارند. سواحل یونان اغلب شن و سنگ ریزه هستند. دمای هوا در یک بخش از یونان با بخش دیگر آن بسیار سوا است و در هر جزیره ی آن، هم دما و هم دستگاه دریا و ساحل با جزیره ی دیگر فرق دارد.

تفاوت های سفر به قبرس و یونان

قبرس كناره ها ماسه ای دارد. البته بعضی از ساحل ها پافوس، کاملا صخره ای هستند و در یونان هم چند ساحل صخره ای به چشم می خورد.  به طور حدوسط آب و هوا در همه جای آن مثل هم است و مستحیل مسخ چندانی ندارد. شن های ساحل هم در قبرس در بعضی جاها قهوه ای و در بعضی جاهای آن سفید است.

تفاوت طبیعت در قبرس و یونان

قبرس و یونان هر دو کشورهای علاوه بغاز هستند و هر کدام دیدنی های خود را دارند، بنابراین اینکه بتوان تطبیق قبرس و یونان را از نظر كون این دو داد کار واقعا سخت و اشتباهی است. فقط همین قدر باید گفت که در کشور یونان به غارها، آبشارهای و بركه آبدان های زاید برخود خواهید کرد و به طور کلی گیرایی كشش های جبلی یونان اغلب از قبرس است.

مطلب پیشنهادی

کلیات سفر به قبرس

کلیات سفر به قبرس

قبرس یکی از مقاصد بسیار مناسب برای سفرهای توریستی است که دارای ویژگی های منحصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *