خانه / جاهای دیدنی قبرس / دریاچه نمک لارناکا قبرس
دریاچه نمک لارناکا قبرس
دریاچه نمک لارناکا قبرس

دریاچه نمک لارناکا قبرس

شهر لارناکا در قبرس جاذبه ها و زیبایی های زیادی دارد. آب نما ها ، جزایر دیدنی و طبیعتی ستودنی از جمله این موارد به شمار می آیند که هر ساله پذیرای گردشگران و علاقه مندان زیادی از سر تا سر جهان می باشند. یکی از جاهای دیدنی قبرس که بسیار دیدنی و زیبا می باشد ، دریاچه نمک لارناکا قبرس می باشد که از فرودگاه شهر فاصله کمی دارد.

دریاچه نمک لارناکا قبرس
دریاچه نمک لارناکا قبرس

زمانی که شمار سوار بر هواپیما قصد خروج از این شهر را دارید نمایی بی نظیر از بالا از این طبیعت کم نظیر را خواهید داشت. از این دریاچه که شامل دو قسمت می باشد همانند گذشته نمک استخراج می شود. اگر در اواخر زمستان تا اوایل بهار به آن جا سفر کنید ، کوچ زیبای فلامینگو ها را مشاهده خواهید کرد.

هر ساله در ماه های ژانویه تا فوریه حدود ۱۰ هزار فلامینگو به این دریاچه می آیند. علاوه بر این پرنده ، حدود ۹۰ گونه دیگر از پرندگان ، گونه های گیاهی و حیات وحش را خواهید دید که در کنار هم در این محیط آرام و زیبا زندگی می کنند. در واقع این دریاچه یکی از بزرگ ترین و مهم ترین حوضه های آب خیز قبرس می باشد.

دریاچه نمک لارناکا قبرس
دریاچه نمک لارناکا قبرس

این دریاچه که از لحاظ بزرگی دومین دریاچه نمک قبرس است ، در غرب شهر قرار گرفته است. مساحتی به وسعت ۲۲٫۲ کیلو متر دارد و شامل ۴ دریاچه با اندازه های مختلف می شود. دریاچه ارفانی ، دریاچه سوروس ، دریاچه اسپیرو و بزرگ ترین آن ها دریاچه آلیکی نام های این ۴ دریاچه هستند که به طور پیچیده ای در کنار هم قرار گرفته اند و شکلی خاص و چشم نواز را ایجاد نموده اند.

مسجد باشکوه و تاریخی هلا سلطان در میان این دریاچه قرار گرفته است. درخت های نخل اطراف آن زیبایی خاصی به منطقه بخشیده اند.

مطلب پیشنهادی

رستوران های معروف قبرس

رستوران های معروف قبرس

قبرس بین ترکیه و یونان قرار دارد پس طبیعیه که از نظر فرهنگی سرمایه یادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *