خانه / جاهای دیدنی قبرس / معرفی چند جاذبه گردشگری مهم قبرس
جاذبه های گردشگری قبرس
جاذبه های گردشگری قبرس

معرفی چند جاذبه گردشگری مهم قبرس

قبرس یکی از زیباترین و در عین حال مهم ترین کشورهای اروپا به لحاظ جذب توریست است، چراکه در نقاط مختلف این کشور می توان جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله آثار تاریخی را مشاهده نمود. به همین دلیل هم در مقاله امروز قصد داریم به معرفی چند جاذبه گردشگری مهم قبرس بپردازیم.

جاذبه های گردشگری قبرس
جاذبه های گردشگری قبرس

نیکوزیا

نیکوزیای قبرس همراه با جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی متعدد و سرگرمی های گوناگون همچون بولینگ، مسابقات اسب دوانی و سرزمین شتر مرغ ها همواره بعنوان یکی از مهم ترین شهرهای توریستی قبرس بشمار می رفته است.

از آن جهت که نیکوزیا خیلی بزرگ نیست، لذا بهترین راه برای لذت بردن از مناظر زیبای آن، کشف شهر با پای پیاده و قدم زدن در خیابان های قدیمی آن است.

نیکوزیا
نیکوزیا

موزه نامیک کمال فاماگوستا

نامیک کمال نام شاعر نامدار ملی ترک بود که بعد از نخستین نمایش تئاتر خود به یک زندان در قبرس تبعید گشته و حدود ۳۸ ماه از عمر خود را در این زندان گذراند. در حال حاضر این زندان را که حالا به موزه تبدیل شده است، به نام این هنرمند پر آوازه می شناسند. لازم بذکر است که بعدها نامیک کمال عفو خورد و به استانبول بازگشت.

موزه نامیک کمال
موزه نامیک کمال

سالامیس

سالامیس یکی از مهم ترین جاهای دیدنی قبرس است. سالامیس که در اصل در قبرس شمالی واقع شده، برای این کشور حکم تخت جمشید برای ایران را دارد. این شهر تاریخی در شمال شهر فاماگوستا قرار دارد. بر اساس کاوش های باستان شناسی انجام شده، پیشینه این شهر به حدود سده یازدهم قبل از میلاد باز می گردد.

سالامیس
سالامیس

شهر سالامیس از حدود ۱۱۰۰ سال پیش از میلاد پایتخت قبرس محسوب میشده و در قلمرو امپراطوری های بزرگی همچون آسور، ایران، مصر و روم باستان قرار داشته است. سالامیس با وجود گذشت چندین قرن همچنان پا برجا بوده و حالا یکی از کهن ترین شهرهای اروپاست.

مطلب پیشنهادی

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا را بهتر بشناسید

فرودگاه بین المللی لارناکا که همانطور که از اسمش بر می آید در لارنکا و …

یک دیدگاه

  1. ممنون از سای خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *