خانه / جاهای دیدنی قبرس / بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس
بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس

بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس

قبرس یکی از کشور هایی است که پر از مناظر طبیعی است و به صورتی که آن را به یک مقصد دوست داشتنی برای توریست های طبیعت گرد تبدیل می کند. این کشور بسیار زیبا و پر از مناطق دیدنی برای  پیاده روی و طبیعت گردی  یکی از بهترین جاهای دنیا است که می توانید با سفر و پیاده روی در طبیعت این کشور به کشف بسیاری از مناطق و مناظر بپردازید. در مطلب جاهای دیدنی قبرس بیشتر به بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس می پردازیم.

اولین مکان و مسیری که برای طبیعت گردی در قبرس بررسی می کنیم، مسیر مداری است، راهی چرخشی است که نقطه های شروع متفاوتی دارد. طبیعت گردان می توانند در این مسیر دایره ای ۱۳ کیلومتری، هم با طبیعت و هم با تاریخ این کشور ارتباط برقرار کنند و در میان رشته کوه های ترودوس پیاده روی کنند. از درخت های جنگلی تا درخت های میوه، همگی بخشی از تنوع طبیعی این مسیر هستند؛ توریست های می توانند بسیاری از گیاهان و درختان مانند کاج، توت فرنگی، بلوط طلایی، سدر، گل رز وحشی و غیره را در این مسیر ببینند.

بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس
بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس

مسیر ترودوس

توریست هایی که به قبرس مسافریت می کنند و به مسیر مدار می روند در آن به کلیسایی زیبایی را می بینند که به همین نام ترودوس معروف است، دیده می شود و همچنین سد بسیار زیبایی را می بینند که می توانند در آنجا به عکاسی بپردازند. مناظر وسیع دشت مسائوریا  از بالای کوه ها بلند بسیار زیبا خواهد بود. اگر هم بخت با شما باشد به احتمال زیاد در مسیر می توانید روباه یا خرگوش وحشی ببینید.

بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس
بهترین مکان های طبیعت گردی در قبرس

مسیرهای آکاماس

یکی از مسیر های زیبا و بسیار دیدنی که توریست و طبیعت گردان حرفه ایی آن را انتخاب می کنند این مسیر است. این مسیرها کمی سخت است اما آنقدر زیبا است که به سختی‌ آن بیارزد. این مسیرهای بسیار زیبا در قبرس ۳ راه اصلی دارد که هرکدام دارای منظره بسیار زیبا و عجیب است.

مسیر آفرودیت

افرودیت یکی از خداهای باستانی یونانی می باشد  که اسم آن را بر روی یکی از مسیر های طبیعی قبرس نیز گذاشته شده است. مسیر افرودیت تقریبا ۷٫۵ کیلومتر است و شما را با تالاب های آبی زیبای جزیره آشنا می کند. هر چند که این مسیر کمی سخت است و احتمالا خسته خواهید شد، اما حتما می خواهید هرچه می توانید بالاتر روید تا چشم اندازهای باشکوه بیشتری ببینید.

مسیر طبیعی آدونیس

همه مسیر های طبیعی زیبا هستند اما یکی از زیبا ترین آن ها مسیر طبیعی آدونیس است که در این مسیر ا به جهان باستانی هدایت خواهید شد. در مسیر از برج کویین که به دوره قرون وسطی باز می گردد خواهید گذشت؛ این برج بقایای یک ساختمان مذهبی باستانی است که به خدای یونان باستان مربوط می شود. یک درخت بلوط ۵۰۰ ساله چیست در آنجا قرار دارد و علاوه بر آن، بسیاری از حیوانات وحشی و اهلی قبرس در این مسیر قابل دیدن هستند.قبل از قدم گذاشتن در این مسیر اطمینان حاصل کنید که ا آمادگی لازم برای این مسیر که شیب های تندی دارد را دارید.

مسیر اسمیگیس

یک مسیر آسان و کوتاه تر نسبت به بقیه برای طبیعت گردان تازه کار است. این مسیر از دو مورد قبلی کوتاه تر است و تنها ۵ کیلومتر دارد، اما زیبایی های متنوع آن از سواحل گرفته تا شبه جزیره آکاماس بسیار خاص است. در طول مسیر از جنگل آکاماس گذر خواهید کرد که اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید احتمال دیدن پرنده های مهاجر زیادی را خواهید داشت. در این مسیر دو راه وجود دارد که یکی ۱ ساعته و دیگری ۲ ساعته است.

مسیر سنت جوج

بسیاری از مسیر هایی که در این مقاله معرفی شد همگی امن بودند اما همه مسیر ها به این شکل نیست. مسیر سنت جورج (St یکی از خطرناک ترین مسیرهای طبیعت گردی در قبرس است. مناظر حیرت انگیز در آن وجود دارد اما خب محل زندگی مارهای زیادی نیز هست؛ باید کفش های مناسب به پا کنید. آن هایی که تجربه های سخت و حیرت انگیز دوست دارند، این مسیر بسیار مناسب است زیرا پر از مسیرهایی است که باید از موانع مختلفی بگذرید که شاید کمی خطرناک باشد

مطلب پیشنهادی

رستوران های معروف قبرس

رستوران های معروف قبرس

قبرس بین ترکیه و یونان قرار دارد پس طبیعیه که از نظر فرهنگی سرمایه یادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *